Jesteś tutaj:

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY ZŁOTÓW W SPRAWIE OTWARCIA PRZEDSZKOLI

Złotów, dnia 20 maja 2020 r.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY ZŁOTÓW

W dniu 19 maja br. podczas spotkania konsultacyjnego z dyrektorami publicznych szkół z terenu Gminy Złotów, podjęta została decyzja o otwarciu oddziałów przedszkolnych od dnia 25 maja br.
Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania przedszkoli udzielają dyrektorzy szkół.

Wójt Gminy Złotów
Piotr Lach

opublikowano 2020-05-20

Złotów, dnia 05 maja 2020 r.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY ZŁOTÓW

W związku z umożliwieniem otwarcia od dnia 6 maja br. oddziałów przedszkolnych, po zapoznaniu się z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także po konsultacjach w dniu 4 maja br. z dyrektorami publicznych szkół z terenu Gminy Złotów, informuję, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz pracowników tych placówek, podjęta została decyzja o nieotwieraniu oddziałów przedszkolnych do dnia 24 maja br.
Obecnie przygotowujemy wewnętrzne procedury mające na celu zapewnienie dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom tych jednostek bezpieczeństwo sanitarne zgodnie z w/w wytycznymi.
Decyzja o ewentualnym otwarciu oddziałów przedszkolnych od 25 maja br. będzie uzależniona od możliwości spełnienia wszystkich zaleceń, od opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotowie, a także będzie uwzględniała stan prawny na ten dzień.